Zalety podkładu mineralnego

podkład mineralny marki Lily LoloNa początku kosmetyki mineralne stały się popularne szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Kosmetyki mineralne powstają z oczyszczonych i zmielonych minerałów znajdujących się w ziemi, do których dodaje się specjalne pigmenty. Na początku stosowano kosmetyki mineralne dla cery wrażliwej i ze skłonnością do alergii, dziś są popularne u każdego typu skóry. Nic dziwnego, skoro są naturalne i zapewniają rewelacyjny wygląd.

Podkłady mineralne

Podkład mineralny to kosmetyk idealny dla każdej kobiety. Zapewniają one lekkie oraz mocne krycie, w zależności od tego ile kosmetyku nałożymy. Plusem podkładu mineralnego jest to, że pielęgnuje on skórę, nie zapychając jej i dbając o jej dobrą kondycje. Podkłady mineralne niepozbawione są konserwantów i środków drażniących. Nie zawierają one talku, wosku i silikonów, które również podrażniają cerę. Co ciekawe podkłady mineralne są także naturalnymi filtrami przeciwsłonecznymi o wystarczającym faktorze 15-20. Stosowanie podkładów mineralnych polecane jest osobom, które walczą z trądzikiem. Mają one szansę na piękny wygląd bez pogłębiania zmian skóry.

Podkłady mineralne powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej świadomej kobiety. Każda z nas powinna dbać o siebie w sposób racjonalny.