Szybki prysznic – czy można go połączyć z pielęgnacją włosów?

prysznic - źródło dreamstime.comW trakcie nawet najbardziej zabieganego poranka znajdzie się czas na szybki prysznic. Dobrze zaplanowany może nie tylko oczyścić skórę ciała, ale też i zadbać o włosy. Warto przemyśleć kolejność wykonywanych czynności i nie tracić cennego czasu.

Kiedy wiadomo, że rano będziemy miały mniej czasu na zadbanie o perfekcyjny wygląd warto już wieczorem zatroszczyć się o to, by włosy same z siebie wyglądały fantastycznie i nałożyć ulubiony olej przed pójściem spać. Pościel przed zaplamieniem uchroni położony na poduszce miękki ręcznik i zawiązanie włosów w koczek – idealnie nadadzą się do tego gumki Invisibobble.

Pod prysznicem najpierw szamponem zmywamy olej, po czym nakładamy na włosy ulubioną odżywkę. Przed przedwczesnym jej spłukaniem również uchronią ją Invisibobble – gumki do włosów wykonane z plastiku, a co za tym idzie odporne na wilgoć i zanieczyszczenia.

Ta kolejność postępowania pod prysznicem sprawi, że w czasie, kiedy my będziemy zajmowały się stricte higieną ciała odżywka będzie miała czas, by zadziałać.

Dzięki efektywnemu podejściu do czasu spędzonego o poranku pod prysznicem, z domu wyjdziemy nie tylko odświeżone, ale również z odżywionymi włosami, które nigdy nawet nie poznają pojęcia „bad hair day”.