Szczotki, szczoteczki i grzebienie – wszystko dla włosów

Pielęgnacja włosów to nie tylko szampony, odżywki i maski nakładane kilogramami każdego dnia. Dbałość o włosy to także proste zabiegi wykonywane każdego dnia. Służą do tego akcesoria do włosów pomocne w każdej sytuacji.

Jak należy dbać o włosy?

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym dla włosów jest codzienne czesanie. Czesać je należy przed myciem i po myciu. Ażeby ułatwić rozczesywanie, stosuje się kosmetyki pielęgnacyjne.

Czesanie włosów ma za zadanie równomierne rozprowadzenie sebum na całej długości nawet dość długiego włosa. Częste czesanie jest naturalnym masażem dla skóry głowy. Obniża poziom stresu i działa terapeutycznie.

Niedoceniany grzebień

Choć nieoszacowany jest wygodnym akcesorium do włosów. Jeśli wybór padnie na grzebień, należy wybrać model z materiału naturalnego. Drewno lub róg nie niszczą powierzchni włosów i nie pozostawiają niechcianego ładunku elektrycznego. Grzebień nawet włosom kręconym nie robi krzywdy.

Nigdy nie wynaleziono nic lepszego

Szczotka wykonana z drewna tak jak grzebień pielęgnuje naturalnie włosy. Twarde gatunki drewna dobrze wypolerowane nie otwierają łusek pojedynczych włosów, przez co zabiegi są łatwiejsze i włosy nie plączą się podczas rozczesywania.

Szczotka z włosia

Naturalne włosie ma jeszcze wyższe notowania niż drewno. Sztywna sierść świniowatych jest najczęściej używanym surowcem na szczotki do włosów. Jest dość sztywna, by rozdzielać pojedyncze włosy i zarazem elastyczna, kiedy natrafi na przeszkodę. Poddaje się miękko naporowi nie wyrywając włosów.