Dobry korektor- szansą na pozbycie się cieni pod oczami

Cienie pod oczami to widoczny znak zmęczenia i tego, że nasz organizm nie zdążył się zregenerować. Na szczęście dobry korektor pod oczy powinien załatwić sprawę i odpowiednio to zatuszować.

Jak dobrać korektor pod oczy?

        Dobry korektor pod oczy powinien być przede wszystkim dopasowany do naszej karnacji. Jednak najważniejsze jest, by jego kolor był właściwie dopasowany do sińców pod oczami. Ma je w końcu subtelnie zakryć, a nie jeszcze bardziej uwidocznić. By dobrze dobrać korektor pod oczy, należy zakręcić tak zwanym kołem barw. Kolory po przeciwnych jego stronach będą najlepiej się wzajemnie neutralizować. Przynajmniej taką opinię wysuwa większość pań znających się na tajnikach udanego makijażu.

Czy można przesadzić z wyborem korektora pod oczy?

       Jak najbardziej. Jeśli sińce i zasinienia pod oczami są bardzo ciemne, wtedy powinno się wybrać korektor o dużym barwnym nasyceniu. Dzieje się tak, ponieważ zbyt słaby korektor wcale nie zamaskuje problemu zmęczonych i podpuchniętych oczu. Wręcz przeciwnie jeszcze mocniej go uwypukli.

       Podobnie będzie, jeżeli sińce pod oczami są ledwo zauważalne, a nałoży się zbyt wyzywający korektor. Wtedy zamiast subtelnego makijażu i efektu odświeżenia otrzyma się jaskrawe plamy pod oczami. Nawet najlepszy korektor pod oczy nie pomoże, gdy robi się make- up bez jakiegokolwiek zastanowienia. Makijaż to wbrew pozorom trudna sztuka. Trzeba być cierpliwym i starannym podczas jego nakładania. Inaczej można otrzymać efekt zupełnie inny od zamierzonego. A żadna kobieta nie chce przecież wyglądać jak upiór.