Jak dbać o cerę naczynkową?

Przebarwienia, wypryski, zmarszczki – te niedoskonałości cery potrafią spędzić sen z powiek niejednej kobiecie. Warto dbać o stan naszej cery w każdym wieku, ponieważ jest to inwestycja w przyszłość. Nie obejdzie się jednak bez odpowiednio dobranych kosmetyków, jak chociażby specjalne kremy na naczynka. Warto też przyjrzeć się, które stoją na naszej łazienkowej półce i zobaczyć, które z nich tak naprawdę nam służą.

Jak dobrać kosmetyki do twarzy?

cera naczynkowa wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków

Podstawą pielęgnacji jest odpowiednie oczyszczanie skóry twarzy i jej dobre nawilżenie. Aby odpowiednio dobrać produkty do twarzy, należy przede wszystkim poznać, jaki typ cery mamy. Wówczas będzie wiadomo, czy ma to być krem do cery naczynkowej, czy może produkt kontrolujący nadmiernie wydzielające się sebum? Cerę naczynkową można bardzo łatwo zidentyfikować poprzez to, że niektóre partie twarzy są wiecznie zaczerwienione i widać na nie czerwone żyłki.

Jak dbać o cerę naczynkową?

Bardzo ważnym aspektem pielęgnacji cery z rozszerzonymi naczynkami jest dobrze dobrany krem Na naczynka świetnie działa witamina C, wyciąg z kasztanowca a także rutyna. Warto sprawdzić, czy kosmetyk, który stosujemy posiada w swoim składzie te substancję. Niestety, w niektórych przypadkach kremy do cery naczynkowej nie wystarczą, aby pozbyć się uciążliwych zaczerwienień. W ich redukcji pomóc może jedynie zabieg laserowego zamykania naczynek, a stosowanie kremów na naczynka może dodatkowo wspierać efekt tego zabiegu.