Mugga na komary i kleszcze – czy to skuteczny preparat?

Całą przyjemność z wyprawy do lasu lub na wędkowanie skutecznie mogą uprzykrzyć komary. W takie miejsca nie obędzie się więc bez preparatów, które skutecznie je odstraszą. Dużo większym zagrożeniem są także kleszcze, które mogą przenosić bardzo groźne choroby. Nie inaczej jest w przypadku podroży w tropiki. Czy preparaty Mugga są skuteczne?

Przed czym chronią produkty Mugga?

Mugga na komary to środek chemiczny, który odstrasza nie tylko europejskie komary, ale również te występujące w tropikach oraz wiele innych insektów, w tym kleszcze, moskity, meszki czy bąki. Preparat działa na układ nerwowy owadów, dzięki czemu nie mogą one zlokalizować swojego celu. Według producenta to jeden z najsilniejszych i najbardziej skutecznych preparatów przeciw tym insektom.

Warto pamiętać, że ugryzienie tego rodzaju owadów nie zawsze kończy się tylko swędzącym bąblem czy w gorszym przypadku obrzękiem. Skutki ich ugryzienia mogą być dużo groźniejsze. Wiele komarów żyjących w tropikach oraz inne owady mogą wywoływać poważne, a nawet prowadzące do śmierci choroby, takie jak malaria, żółta febra, odkleszczowe zapalenie mózgu, boreliozę, zapalenie opon mózgowych czy inne groźne choroby wywoływane przez pierwotniaki.

Mugga

Łatwa aplikacja i długie działanie

Mugga na kleszcze i inne insekty dostępny np. tutaj to wygody w użyciu spray. Wystarczy spryskać nim odsłonięte części ciała oraz ubranie. Tylko na szuję oraz twarz preparat należy nanosić za pomocą dłoni uważając na okolice ust oraz oczu. Nie wolno stosować go na podrażnioną i zranioną skórę.

Czas działania, jaki podaje producent, to około 7-8 godzin, ale zaleca się, aby produktu Mugga ponownie użyć po 6 godzinach. Może być ona stosowany od 18 roku życia.

Kto powinien użyć preparatu Mugga na kleszcze?

Wybierając się w miejsca, gdzie szczególnie jest się narażonym na ugryzienia wyżej wspomnianych insektów, należy zawsze skutecznie się przed nimi zabezpieczyć. Są to zarówno lasy, łąki, rzeki, stawy, a także tropiki. W miejscach egzotycznych należy szczególnie zadbać o właściwą ochronę.