Dogłębnie nawilżona cera, czyli kosmetyki z ceramidami z serii Cerave

cerave krem do twarzy

Sucha i wrażliwa cera ma to do siebie, że jest dużo cieńsza i delikatniejsza, przez co znacznie łatwiej o podrażnienia i pierwsze zmarszczki. W jej pielęgnacji bardzo ważną rolę odgrywają odpowiednie kosmetyki, które nie tylko ją właściwie nawilżą, ale również ukoją podrażnienia i sprawią, że będzie ona lepiej radzić sobie z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Co wspomoże naturalną barierę ochronną?

Ludzki naskórek umie radzić sobie z bardzo wieloma przeciwnościami. Obecne w nim między innymi ceramidy tworzą naturalną barierę ochronną, która zabezpiecza przed przedostaniem się niebezpiecznych składników, np. z powietrza, w głąb skóry, a także chronią przed utratą wody i tym samym jędrności i elastyczności, które znacznie przyspiesza również starzenie się skóry. Wraz z wiekiem ilość naturalnych ceramidów w skórze drastycznie spada, ale można je uzupełniać przy pomocy odpowiednich kosmetyków. Taką serią są między innymi kosmetyki Cerave, które zawierają w sobie aż trzy rożne ceramidy. Dzięki kremowi do twarzy Cerave wzmacnia się i odbudowuje ochronna warstwa lipidowa, w której znajdują się właśnie ceramidy i wolne kwasy tłuszczowe.

Bezpieczny krem do twarzy Cerave dla dorosłych i dzieci

Cerave krem do twarzy z ceramidami jest bezpiecznym i konsultowanym z dermatologami preparatem przede wszystkim do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej. Jest całkowicie bezzapachowy i hypoalergiczny. Naniesiony na skórę przynosi natychmiastowe ukojenie, a dzięki zastosowanej technologii aktywne składniki uwalniane są w głąb skóry stopniowo, co sprawia, że efekty również utrzymują się znacznie dłużej. Przeznaczony jest zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Pomocy jest również w przypadku pielęgnacji skóry z łuszczycą oraz atopowej.

Dodatkowymi składnikami zastosowanymi w Cerave kremie do twarzy są nikotynamid i kwas hialuronowy, które mają kojący wpływ na podrażnienia, zapobiegają powstawaniu nowych, a także optymalnie skórę nawilżają. Seria kosmetyków obejmuje także inne preparaty, np. do pielęgnacji ciała czy oczyszczania.