Piękny blond – marzenie wielu kobiet

Według badań statystycznych, blond jest najbardziej pożądanym kolorem włosów. Niestety nieodpowiedni dobór farby może spowodować niekorzystny efekt kolorystyczny. Czym się kierować przy zakupie i jak dobrać odpowiedni odcień do naszej karnacji? O tym w dalszej części.

Jaki blond dla konkretnych typów urody?

Aby dobrać odpowiedni kolor farby, najpierw musimy zdiagnozować swój odcień skóry. Nakładając barwę, która nie pasuje do naszej karnacji, możemy wywołać efekt odwrotny od zamierzonego. To, w czym jest do twarzy jednej osobie, niekoniecznie będzie dobrze wyglądać u innej. Jak więc dobrać odpowiedni kolor włosów do danego typu urody? Oto kilka wskazówek. Możemy wyróżnić kilka typów urody – chłodny, ciepły, neutralny. Chodzi tu przede wszystkim o tony kolorystyczne, którymi charakteryzuje się nasza cera. Idąc tym tropem, panie o jasnej skórze z chłodnymi tonami, dobrze będą wyglądać w kolorach: platynowym, szampańskim lub piaskowym. Farby do włosów popielaty blond dają piękny odcień oraz zneutralizują niebieskie lub fioletowe tony naszej cery.

Panie o jasnej skórze i ciepłym typie kolorystycznym będą wspaniale wyglądać w zupełnie innym odcieniu. Tutaj sprawdzi się farba do włosów blond w tonacji złota, karmelu, czy też bursztynu. Jasna karnacja w neutralnym odcieniu wymaga użycia tonów miedzianych, kasztanowych, orzechowych. Jeśli ma być użyta farba blond to tylko w truskawkowym kolorze. Kobiety o karnacji trochę ciemniejszej, charakteryzującej się chłodnymi tonami, również mogą sobie pozwolić na kolor blond. Jednak tutaj będą pasowały tony karmelowe, miodowe i złote.

farby do włosów popielaty blond

Dobór odcienia farby do koloru oczu

Chcąc dopasować dla siebie odpowiednią farbę blond, możemy również zastosować inną metodę doboru. Kolor oczu będzie tutaj odgrywał ważną rolę. Panie z niebieskimi tęczówkami mogą użyć farby blond z tonami platynowymi i truskawkowymi. Zielone oczy będą się świetnie komponowały z odcieniem karmelu. Piwna barwa tęczówek doskonale będzie pasować do złotego, karmelu i orzecha laskowego.

Dobór odpowiedniego odcienia farby w kolorze blond to kwestia bardzo indywidualna. Nie zawsze warto podążać za modą. Należy dopasować odpowiedni odcień do własnej urody. Wtedy będziemy wyglądały pięknie i zdrowo.