Czym się kierować przy wyborze żelu pod prysznic?

Wieczorny prysznic to nie tylko kwestia higieny, ale ich chwila relaksu dla zmęczonego po intensywnym dniu ciała. Dlatego warto wybierać tylko dobre jakościowo kosmetyki pod prysznic, które posiadają odpowiedni skład i konsystencję. Zatem jak wybrać idealny żel pod prysznic?

kosmetyki pod prysznic

Żele pod prysznic – rodzaje

Żele pod prysznic mają za zadanie oczyścić skórę, a przy okazji mogą także odznaczać się dodatkowymi praktycznymi właściwościami. Na przykład popularne żele pod prysznic często łączy się z nawilżającym balsamem. Taka formuła powoduje bowiem, że skóra po kąpieli jest gładka i odpowiednio odżywiona. Na rynku można znaleźć także specjalne żele energetyzujące, które szczególnie warto stosować rano, ponieważ ich unikalny skład i zapach ma działanie pobudzające, powodując intensywnie orzeźwienie całego ciała. Dla osób o skórze wrażliwej poleca się natomiast żele pod prysznic o działaniu łagodzącym lub antybakteryjnym, które nie podrażniają skóry, a jednocześnie świetnie oczyszczają jej powierzchnię i dobrze się spłukują. Co ważne, specjalistyczne żele pod prysznic do skóry wrażliwej można bez problemu nabyć w każdej aptece lub renomowanej drogerii.

Żel pod prysznic z peelingiem

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych żeli pod prysznic jest innowacyjny żel z peelingiem. Użycie tego kosmetyku sprawi bowiem, że zwykły prysznic stanie się jednocześnie mini zabiegiem pielęgnacyjnym. Ponieważ zawarte w formule takiego żelu peelingujące drobinki, delikatnie masują zmęczone po aktywnym dniu ciało, prowadząc do złuszczenia naskórka i głębokiego oczyszczenia skóry. W efekcie skóra będzie czysta i aksamitnie gładka, a ciało odprężone i zrelaksowane. Żel z peelingiem można stosować na co dzień lub kilka razy w tygodniu w zależności od indywidualnych preferencji.

Podsumowując, dobry żel pod prysznic powinien być łatwy i przyjemny w użyciu. Szukając idealnych kosmetyków pod prysznic, warto zatem zwracać baczną uwagę na skład, konsystencję i przeznaczenie danego preparatu, oraz oczywiście na jego cenę.