Czy warto wykonać manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowego nie trzeba nikomu już specjalnie przedstawiać. To jedna z najpopularniejszych metod przedłużania paznokci, która od kilkunastu lat robi prawdziwą furorę w branży beauty. Początkowo wykonywana wyłącznie w dobrych salonach kosmetycznych, z czasem stała się dostępna dla większej rzeszy klientek, jednocześnie stając się usługą dostępną cenowo na każdą kieszeń. Manicure hybrydowy to już nie tylko dbanie o paznokcie w wyspecjalizowanych salonach, ale również metoda na zadbanie o paznokcie w domowym zaciszu. Czy warto wykonać paznokcie hybrydowe?

Manicure hybrydowy w domu czy w salonie?

Manicure hybrydowy potocznie zwany hybrydą można wykonywać nie tylko w salonach. Jest to dostępna i nietrudna do wykonania technika przedłużania paznokci, którą każdy może wykonać samodzielnie. Czym różni się wykonanie paznokci hybrydowych w domu a w profesjonalnym salonie? Na pewno nie mając wprawy w hybrydach, precyzja wykonania i jakość może odbiegać od ideału. Nie da się ukryć, że paznokcie wykonane w salonie często wykazują się większą trwałością i dokładnością w wykonaniu. Salony manicure posiadają również markowe produkty do wykonywania hybryd, np. niezbędna baza semilac do hybryd czy topy innych znanych marek. Ale wykonanie samodzielne hybryd może również wyglądać dobrze – kwestia wprawy. Z każdym kolejnym wykonanym manicure i nabyciem umiejętności oraz wiedzą w jakiej kolejności ma się pojawić baza do paznokci, kolor i top sprawi, że domowe paznokcie hybrydowe będą prezentowały się dobrze.

Czy warto wykonywać hybrydę w domu?

Jeśli ktoś ma choć minimalne zdolności manualne – zdecydowanie tak! Manicure hybrydowy nie jest trudny do wykonania. Trzeba tylko zaopatrzyć się we wszystkie preparaty konieczne do zrobienia paznokci. To baza do hybryd, kolorowy lakier hybrydowy, top do paznokci oraz lampę o odpowiedniej mocy. Należy też sprawdzić instrukcje jak nakładać hybrydę, cały proces manicure będzie sukcesem. Nie warto zrażać się jeśli początkowo hybryda za szybko zejdzie lub jakość wykonania będzie daleka od ideału. Z każdym kolejnym wykonaniem paznokcie będą wyglądały lepiej.