Peeling do ciała – ważny kosmetyk w pielęgnacji skóry

Głównym zadaniem peelingu jest usunięcie obumarłych komórek skóry i poprawa jej gładkości i kolorytu. Regularne stosowanie peelingu do ciała sprawi, że skóra będzie wyglądała jeszcze piękniej!

Dlaczego warto stosować peeling do ciała?

Peeling do ciała to kosmetyk, który pozwala na złuszczenie skóry i jej wygładzenie. Jednocześnie aktywuje odnowę komórkową, co wydłuża młodość skóry.

Dodatkowo, peeling do ciała sprzyja lepszemu wchłanianiu składników aktywnych z balsamów i maseł do ciała. Jego regularne wykonywanie jest także polecane osobom, które stosują kosmetyki wyszczuplające, ujędrniające.

Różne rodzaje peelingów do ciała

W sklepach można znaleźć różne peelingi do ciała. Na co warto się zdecydować?

Najczęściej peeling do ciała jest grubszy niż peeling do twarzy. Znajdują się w nim zmielone drobinki orzechów, pestek owoców, kawa, gruba sól morska albo cukier. Dzięki urzekającym zapachom stosowanie peelingów może być także bardzo przyjemne.

Peelingi mogą mieć różną postać. W sprzedaży dostępne są kosmetyki w postaci gęstych kremów i past, które należy wmasować w skórę kolistymi ruchami. Dostępne są także lżejsze żele z drobinkami złuszczającymi, które można stosować jak zwykłe żele pod prysznic.

Peeling ciała – ważny element domowego Spa

Stosowanie kosmetyków złuszczających do ciała jest ważnym elementem rytuału pielęgnacyjnego skóry. Najpierw należy wykonać peeling, potem zmyć ciało, a na końcu zastosować balsam lub masło.

Najlepiej takie domowe Spa wykonać raz na tydzień, a skóra odwdzięczy się pięknym wyglądem.