Które części twarzy należy podkreślać prześwietlaczem?

rozświetlacz Undress Your SkinPytanie jak podkreślić odpowiednio twarz za pomocą rozświetlacza jest jednym z dylematów wielu dziewcząt, które rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnym makijażem. W jaki sposób możemy uzyskać ciekawe efekty rozświetlenia twarzy?

Rozświetlamy twarz za pomocą kosmetyków

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na kości policzkowe: to one właśnie powinny być szczególnie rozświetlane prześwietlaczem. Pamiętajmy jednak, aby znaleźć odpowiednie miejsce dla rozświetlacza: powinien on znajdować się tuż nad bronzerem, dla którego z kolei jest miejsce tuż pod kośćmi policzkowymi. Pomiędzy tymi warstwami powinien znaleźć się róż. Inny miejscem, w którym powinien znaleźć się rozświetlacz do twarzy jest oczywiście kawałek skóry tuż pod brwiami.

Wydaje się to proste, jednakże wiele kobiet niestety nie wie jaka jest ogólna zasada nakładania kosmetyków oraz dlaczego muszą one znajdować się w ściśle określonych miejscach na twarzy.

Dobieramy odpowiednią markę rozświetlacza

Po tym jak już wyćwiczymy sposób nakładania rozświetlacza do twarzy, powinniśmy dobrać odpowiedni rodzaj kosmetyku. Niestety wymaga to sporo wysiłku: często trzeba przebrnąć przez wiele prób z różnymi kosmetykami.

Konieczne jest zwrócenie uwagi na to, czy rozświetlacz był testowany dermatologicznie, zwłaszcza jeśli mamy duże skłonności do alergii. Koniecznie też trzeba zwrócić uwagę na fakt, czy jest to kosmetyk testowany na zwierzętach. Przeczytajmy dokładnie etykiety i wybierzmy taki, który będzie zgodny z naszymi preferencjami.