Baza pod makijaż: na co uważać?

matująca baza pod makijaż Prime and anti-shineBaza pod makijaż ma za zadanie matowieć skórę, ukrywać niedoskonałości cery, a także przygotowywać skórę do przyjęcia kosmetyków. W efekcie, skóra z bazą zdecydowanie łatwiej utrzymuje kosmetyki przez cały dzień – nie ścierają się tak szybko, jak w sytuacji, gdy nakładamy je na skórę nieprzygotowaną żadnym podkładem.

Czy pod bazę należy nakładać krem?

Niektóre kobiety zastanawiają się nad tym, czy pod bazę do twarzy należy nakładać krem odżywczy lub nawilżający. Dlatego należy każdego ranka dokonać zabiegu pielęgnacyjnego składającego się z kilku etapów. Na początku należy dokładnie oczyścić skórę mleczkiem lub żelem do mycia twarzy (należy wystrzegać się przy tym stosowania czystej wody). Następne należy wyrównać Ph skóry przy zastosowaniu toniku. Następnie należy nałożyć krem odżywczo-nawilżający. Dopiero po tych zabiegach można nałożyć bazę pod makijaż.

Czy bazy można używać codziennie?

Lekarze przestrzegają, że baza pod makijaż nie powinna być elementem codziennego makijażu. Zdecydowanie lepiej jest przestawić się na korzystanie z tego kosmetyku wyłącznie na specjalne okazje. Wszystko przez to, że baza pod makijaż nadmiernie obciąża cerę i powoduje zatykanie porów oraz ograniczenie przepływu tlenu.