Jakie cechy powinien mieć dobry krem nawilżający do twarzy?

Choć nawilżanie jest jednym z podstawowych zabiegów, jakich potrzebuje każda skóra, niełatwo jest je sobie zapewnić, gdyż produkty dostępne w sklepach pozostawiają wiele do życzenia. Dotyczy to zarówno kosmetyków do ciała, jak i do twarzy, przy czym wybór tych ostatnich jest znacznie ważniejszy, a także niestety trudniejszy. Kremy nawilżające do twarzy często zapewniają tylko powierzchowne nawilżenie, które szybko znika i nie spełnia dobrze swej roli. Inne zaś są zbyt ciężkie i zatykają pory skóry, sprawiając wiele problemów, a także dając uczucie dyskomfortu. Na jakie cechy warto zwracać uwagę, by wybrać naprawdę dobry krem nawilżający do twarzy?

Dostosowany do wieku i potrzeb cery

Choć jest to podstawowy wymóg, wiele kobiet podchodzi do tej kwestii niedbale. Każda cera jednak ma swoje wymagania, na przykład sucha potrzebuje silnego nawilżenia, którego nie zapewni krem dedykowany do skóry tłustej. Przetłuszczająca się skóra zaś, która oczywiście także jak najbardziej potrzebuje nawilżenia, nie może być dodatkowo przetłuszczana, gdyż nie tylko będzie brzydko się błyszczeć, ale też pojawią się na niej niedoskonałości takie jak zaskórniki i wypryski. Istotne jest też dobieranie kremu do swego wieku. Młoda skóra zwykle potrzebuje lżejszego nawilżenia niż dojrzała, gdyż ta druga traci je w naturalny sposób, między innymi na skutek zmniejszenia produkcji kwasu hialuronowego, wiążącego w komórkach wodę.

Dobrej jakości kremy nawilżające

Jasne jest, że wybierając przypadkowy krem, na przykład najtańszy w drogerii, raczej nie trafi się na dobry produkt – chyba że będzie się mieć wyjątkowe szczęście albo bardzo mało wymagającą skórę. Dobrym wyborem będą kosmetyki lepszej jakości. Warto nawet wydać na nie więcej pieniędzy, szczególnie że kremu do twarzy nie używa się w wielkich ilościach, każdy taki kosmetyk powinien więc wystarczyć na dłuższy czas. Od jakiegoś czasu wielką popularnością cieszą się kremy naturalne i na pewno warto się nimi zainteresować. Są one bezpieczne dzięki naturalnym składom – nie podrażniają, a także zwykle są przyjemnie lekkie.