Zastosowanie olejków eterycznych jako kosmetyków

Naturalne olejki eteryczne pojawiają się w składzie wielu środków pielęgnacyjnych. Nie tylko nadają produktom aromatów, ale również wpływają korzystnie na ich funkcjonalność. Dzięki temu, że same posiadają wiele korzystnych właściwości, mogą być używane jako samodzielne kosmetyki – zobacz np. olejki eteryczne w tym sklepie. Do czego warto wykorzystać substancje pozyskiwane z roślinnych surowców?

Pielęgnacja skóry twarzy i ciała z olejkami eterycznymi

Wiele spośród naturalnych zapachowych olejków posiada właściwości wpływające korzystnie na kondycję skóry. Na jakie problemy mogą stanowić remedium? Osoby o cerze naczynkowej i skłonnej do podrażnień powinny skorzystać z produktów na bazie geranium i lawendy. Problemy takie jak trądzik, przetłuszczenia i niedoskonałości mogą zostać zniwelowane dzięki wielu rodzajom olejków. Sprawdzą się tutaj między innymi wyroby z drzewa herbacianego, trawy cytrynowej i mięty pieprzowej. Olejek eteryczny wspomagający walkę z cellulitem to ten z jałowca lub rozmarynu. W walce z bliznami i rozstępami warto wykorzystać produkty z lawendy i pomarańczy.

Pielęgnacja włosów z olejkami eterycznymi

Olejki eteryczne naturalne posiadają korzystne właściwości, które mogą być wykorzystywane również w pielęgnacji skóry głowy. W walce z łupieżem sprawdzą się olejki z eukaliptusa, szałwii i drzewa herbacianego. Przetłuszczanie się można zniwelować dzięki preparatom z rozmarynu i tymianku. Właściwości zapobiegające wypadaniu włosów posiadają olejki lawendowy, sosnowy i jałowcowy.

Stosowanie olejków eterycznych w kosmetyce

Niektóre olejki mogą być bezpiecznie stosowane bezpośrednio na skórę. Najbardziej zalecanym sposobem jest jednak rozcieńczanie ich z roślinnymi olejami bazowymi. Tak przygotowane preparaty mogą być wykorzystywane do nacierania skóry, odżywczego masażu lub jako wcierka do włosów. Same ekstrakty roślinne warto również dodawać do posiadanych kosmetyków. Kilka kropli olejku w stosowanym codziennie szamponie lub balsamie może mieć korzystny wpływ na kondycję skóry. Poszukując produktów z tej kategorii warto zwracać uwagę na opinie dotyczące firmy i skład olejków. Bezpiecznymi w stosowaniu są produkty bez sztucznych ulepszaczy.