Hybryda- jak zacząć, jak wykonać?

Manicure hybrydowy to coś, co niewątpliwie przyciąga wzrok. Pięknie wykonane paznokcie o wyrazistym kolorze to niewątpliwie atut, który chciałaby posiadać każda kobieta.

Jak więc zacząć przygodę z hybrydą?

hybrydowe paznokcie - jak je wykonać?

Konieczne będzie zaopatrzenie się w zestaw do hybryd. Można wybrać zestaw startowy do hybryd (jeśli nie wiesz gdzie szukać to różne zestawy do hybryd znajdziesz tutaj), który będzie zawierał już wszystkie niezbędne elementy. Po zrobieniu rozeznania można też samodzielnie stworzyć zestaw do paznokci. Warto postawić na uznane marki, których produkty będą dobrej jakości i zapewnią idealny rezultat.

Po skompletowaniu niezbędników można przejść do wykonania hybrydy na własnych paznokciach.

Jak wykonać hybrydę?

  1. Należy zacząć od opiłowania płytki paznokcia, a także wycięciu lub odsunięciu skórek.
  2. Kolejno używa się bloku polerskiego.
  3. Następnie używamy odtłuszcza lub primera, by odtłuścić i oczyścić płytkę paznokcia.
  4. Potem nakłada się warstwę bazy i utwardza w lampie UV przez około 2 minuty. Potem nakłada się warstwę wybranego kolorowego lakieru i ponownie utwardza w lampie.
  5. Nałożenie lakier nawierzchniowego inaczej topu, to kolejny krok, który należy wykonać. Zapewni to piękny połysk paznokcia i utrwalenie hybrydy.
  6. Ostatnią warstwę należy przemyć odtłuszczaczem.
  7. Gotowe!

Powstałe paznokcie powinny utrzymać się około 2-3 tygodni.

Podczas wykonywania całego procesu należy pamiętać o zachowaniu czystości i higieny, by uniknąć ewentualnych zakażeń. Jeśli hybryda to zabieg, który wykonuje osoba w salonie, należy wtedy zwrócić uwagę czy używa jednorazowego sprzętu.