Jakie rodzaje glinek wykorzystuje się w pielęgnacji skóry?

Glinki to występujące naturalnie substancje, które wydobywane są z wnętrza ziemi. Najczęściej ich złoża położone są na głębokości wahającej się od dwudziestu do nawet siedemdziesięciu metrów. Generalnie im z głębszych pokładów pochodzi glinka, tym bardziej jest wartościowa. Obecnie coraz trudniej znaleźć kobietę, która chociaż raz nie wykonana maski z glinki. Okazuje się, że popularne maseczki doskonale pielęgnują cerę, a szeroki wybór glinek pozwala na jej dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Jaka maseczka z glinki może zagościć w naszej łazience?

Dlaczego maseczka z glinki to dobry wybór?

Glinka – niezależnie od jej rodzaju – to doskonałe źródło cennych substancji. Zawiera szereg mikro- oraz makroelementów. Sięgając po glinkę, można mieć pewność, że dostarczy ona skórze między innymi wapnia, żelaza, cynku. Maski z glinki doskonale radzą sobie z przyciąganiem toksyn i szkodliwych substancji znajdujących się na powierzchni naszej skóry. To właśnie dlatego tak doskonale oczyszczają. Sprawdzają się również jako sposób na pozbycie się nadmiaru sebum. Do tego dochodzi działanie antyseptyczne. Ich ogromnym atutem jest to, że są hipoalergiczne.

maska z glinki zielonej

Różne rodzaje glinek

Maski z glinki są naprawdę różne. W sprzedaży znaleźć można te na bazie glinki:

-białej;

-różowej;

-czerwonej;

-zielonej;

-Ghassoul.

Każda ma nieco inne właściwości, które sprawiają, że sprawdza się w pielęgnacji innego rodzaju cery.

Glinka biała

Jest najbardziej delikatna ze wszystkich. Jeśli będzie regularnie stosowana, cera stanie się naprawdę gładka. Będzie również doskonale odżywiona. Cechą charakterystyczną takiej glinki jest duża zawartość tlenku glinu, który działa regeneracyjnie. Warto dodać, że maseczka z glinki tego rodzaju sprawdzi się w pielęgnacji nie tylko skóry twarzy. Można wykorzystać ją do okładów na całe ciało.

Glinka czerwona

To glinka, która doskonale radzi sobie z oczyszczaniem skóry, pozostawiając ją niezwykle odświeżoną. Jest niezastąpiona w pielęgnacji skóry dotkniętej trądzikiem różowatym, sprawdza się w przypadku pękających naczynek.

Glinka różowa

Maski z glinki różowej wykazują kompleksowe działania. Nie tylko łagodzą podrażnienia, ale korzystnie wpływają również na koloryt skóry. Bardzo dobrze usuwają zanieczyszczenia, a jednocześnie uszczelniają naczynka krwionośne.