Jakie żele do paznokci znajdziemy na rynku?

Żel to najpopularniejszy sposób na zmianę wyglądu paznokci. Można za jego pomocą dokonać zmiany ich koloru, długości, a nawet tworzyć różne mniej lub bardziej skomplikowane wzory. Znajdziemy także żele lecznicze, które nadają się do wzmacniania struktury, a także odbudowy paznokci które zostały uszkodzone np. przez niedobory pewnych witamin. Sprawdzamy jakie są najpopularniejsze rodzaje zelów do paznokci na rynku.

Przedłużanie paznokci

Jednym z najpopularniejszych rodzajów żelów są te, które służą do przedłużania paznokci. Zabieg ten można bez problemów wykonać samodzielnie, a potrzebny jest do tego typu specjalny szablon. Dzięki niemu możliwe jest utworzenie niemalże dowolnych wzorów, co ułatwia znalezienie własnego niepowtarzalnego stylu. Żel do paznokci, który ma być odpowiedni do ich przedłużania, to najczęściej typ akrylowy. Ulega on utwardzeniu samoczynnie po pewnym czasie, jednak proces ten można przyspieszyć wykorzystując światło UV. Na rynku można bez problemu znaleźć lampy, za pomocą których utwardzenie żelu odbędzie się w czasie kilkunastokrotnie szybszym. Na rynku znajdziemy również odmianę, która jest łatwiejsza w obróbce przez początkujących, dzięki czemu można nauczyć się niełatwej sztuki idealnego zdobienia paznokci.

Działanie lecznicze

Jednak żele do paznokci, które służą tylko i wyłącznie powiększaniu ich waloru wizualnego, nie są jedynymi które są dostępne w sprzedaży. W sklepach z akcesoriami do pielęgnacji paznokci znajdziemy również takie, które mają przede wszystkim wzmocnić ich strukturę.

żel do paznokci budujący

Zapewne nikt nie lubi, gdy te są spękane lub zwyczajnie słabe, przez co łamią się przy wykonywaniu codziennych czynności. Wykorzystując odpowiednie żele lecznicze można w prosty sposób zadbać o dobry stan paznokci, który nie tylko pomaga nam na co dzień, ale również jest wymagany by możliwe było ich przedłużanie bądź inne zabiegi stylizacyjne. Uszkodzenia mogą być natomiast spowodowane złą dietą, brakiem witamin, albo wykonywaniem czynności źle wpływających na ich stan.