Co lepsze – cążki do paznokci czy radełko do skórek?

Pielęgnacja paznokci to jeden z najpowszechniejszych sposobów na dodanie sobie urody i elegancji. Obecnie sięgają po niego nie tylko kobiety, ale także mężczyźni chcący zatroszczyć się o swój wygląd zewnętrzny. Należy jednak pamiętać, że poza tak podstawowymi technikami stylizacji paznokci jak malowanie lakierem, czy piłowanie pilniczkiem profesjonaliści zawsze zalecają wycinanie lub osuwanie otaczających je skórek. Tylko jakim narzędziem wykonać to najlepiej? Cążkami, czy też może radełkiem?

pielęgnacja paznokci

Klasyczne cążki do paznokci

Cążki, znane też jako cęgi do paznokci, to najpowszechniejsze narzędzie do ucinania skórek. Istotnie przypominają one nieco cęgi używane w budownictwie, jednak są one znacznie mniejsze, delikatniejsze i precyzyjniejsze. Na dodatek ich ramiona zakończone są dobrze naostrzonymi nożykami, którymi to właśnie wycina się skórki przy paznokciach. Dwa ostrza pozwalają precyzyjnie wyciąć nawet najmniejsze kawałki skóry, bez jednoczesnego ryzyka zrobienia sobie krzywdy. Na dodatek cążki do skórek są bardzo proste w obsłudze (zobacz cążki do paznokci w sklepie Cocolita).

Radełko do skórek używane w salonach kosmetycznych

Swego rodzaju rywalem cążek do manicure można nazwać radełko do paznokci. Jest to jedno długie ostrze pozwalające wycinać skórki paznokci pewnymi ruchami reki. Jego największą cechą charakterystyczną jest jednak tak zwane kopyto znajdujące się po drugiej stronie narzędzia. Nazywa się tak płaską końcówkę, której można użyć do osuwania fragmentów skórek, które trudno jest wyciąć. Z użyciem radełka można uzyskać lepsze efekty stylizacji paznokci, jednak znacznie łatwiej jest też zrobić sobie nim krzywdę.

Naprzemienne stosowanie obu narzędzi

Coraz częściej można się spotkać z osobami, które są zaopatrzone zarówno w dobre cążki, jak i radełko do paznokci. W ten sposób mogą one cieszyć się zaletami obu narzędzi stylizacyjnych, stosując je naprzemiennie wtedy, gdy sprawdzą się one najlepiej. Niektórzy też kupują radełko tylko dla samego „kopyta”, podczas gdy wszelkie cięcia wykonują cążkami do paznokci.